Konkurs Wiedzy Przyrodniczej „Środowisko, przyroda, człowiek”

Dodano: 23 lutego 2014

Zapraszamy Was, Drodzy Gimnazjaliści do udziału w Konkursie Wiedzy Przyrodniczej Środowisko, przyroda, człowiek”.

Konkurs ten kierujemy do uczniów III klas gimnazjów powiatu radomszczańskiego.

Ma on na celu propagowanie wiedzy przyrodniczej, motywowanie Was do poszerzania zainteresowań z zakresu biologii, chemii, geografii oraz ekologii i ochrony środowiska.

Jest to również świetny sposób na pogłębione przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego!

Edukacja przyrodnicza i ekologiczna ma w naszej Szkole wieloletnią tradycję, a proponowany przez nas Konkurs jest formą integracji młodzieży z różnych środowisk o wspólnych zainteresowaniach.

Konkurs Wiedzy Przyrodniczej przebiegać będzie w dwóch etapach:

1. na poziomie poszczególnych szkół gimnazjalnych ( test- 30 pytań),

2. finałowy (wezmą w nim udział najlepsi uczniowie gimnazjów), który odbędzie się w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Radomsku przy ulicy Brzeźnickiej 20.

Podczas finału, który odbędzie się 1 kwietnia 2014 roku przewidziano różne atrakcje:

• pokaz musztry klas mundurowych naszej szkoły
    pokaz fitness (będący elementem lekcji wychowania fizycznego w naszej szkole)

• pokaz fitness (będący elementem lekcji wychowania fizycznego w naszej szkole)

• pokaz treningu piłki siatkowej

• pokaz zajęć terenowych z geodezji ogólnej

• wystawa wybranych numerów gazetki szkolnej „SuperMechanik”

Dodatkowe pytania prosimy kierować na skrzynkę:  konkurs.przyrodniczy.zsp1@onet.pl