„Pirat uliczny = skutek tragiczny” – RELACJA

Dodano: 14 marca 2014

Bezpieczny tydzień na drogach „Pirat uliczny = skutek tragiczny” – pod takim hasłem „zleciało” minionych 5 dni uczniom, dyrekcji, nauczycielom Mechanika. Akcja miała ogromny zasięg – od aspektów prawnych, poprzez medyczny punkt widzenia aż po „doświadczenia” własne.

Było bardzo poważnie ale i na wesoło. Spotkanie z prawnikiem – Szymonem Zyberyngiem, Profesorem Michałem Nowickim- transplantologiem, lekarzem chirurgiem Jackiem Zakrzewskim, przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku, szkolnym Kabaretem Konik Polny uświadomiło młodzieży jak ważna jest postawa każdego obywatela w pierwszych minutach po wypadku i jaka jest rola służb ratowniczych.

Wizyta przedstawicieli Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej dostarczyła wiele atrakcji. Najbardziej spodobały się młodzieży doświadczenia z alkogoglami i symulatorami jazdy i zderzeń.

Akcja zakończyła się koncertem zespołu Puchacz oraz Dominiki Rak i Anny Powroźnik. Podczas koncertu odbyła się licytacja m.in dnia bez pracy domowej, dnia bez pytania itp. Dzięki licytacji mogliśmy zakupić do szkoły alkogogle.

Pokazy, prelekcje i rozmowy na długo zapadną w pamięci każdego uczestnika.

mgr Magdalena Mokwa / mgr Agata Zając-Banaszek

pirat1