U nas możesz zdobyć uprawnienia spawacza

Dodano: 4 czerwca 2014

W naszej szkole, po raz pierwszy odbył się kurs spawacza. Organizatorem tego kursu był Mechanik w porozumieniu z KPM-Radom. W kursie wzięło udział 12 osób (z klasy: 2TB, 3ZEM, 3ZS, 4TS).Uczniowie zdobyli uprawnienia w kategorii MAG 135-138, spawanie stali niskowęglowych i wyrobów stopowych. Całość kursy trwała 146 godzin, na co składało się 26h teorii i 120h praktyki. Następnie odbył się egzamin teoretyczny, trwający pół godziny, a tuż po nim praktyczny, który nie posiadał żadnego limitu czasowego. Zadanie polegało na wykonaniu trzech prób, które następnie poddawane były badaniom i ocenie wizualnej. Wszyscy uczniowie, biorący udział w kursie, zdali go i otrzymali certyfikat, honorowany we wszystkich krajach europejskich. Egzaminatorem był Instytut Spawalnictwa- Gliwice. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymali książeczki spawacza.

W dzisiejszych czasach jest duże zapotrzebowanie na pracowników posiadających kwalifikacje w tym kierunku i jest to również związane z dobrymi zarobkami.

Istnieje możliwość ponownego zorganizowania takiego kursu, wystarczy zebrać grupę minimum 8 osób i zgłosić się do Pana Jana Mirowskiego. Uczestnikami mogą być uczniowie zarówno Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Technikum czy Liceum. Jedynym warunkiem jest ukończenie 18. roku życia.

Dominika Mazur/ mgr Magdalena Mokwa

spawacz