Uczniowie klas mundurowych na manewrach

Dodano: 15 września 2014

W poniedziałek 15 września uczniowie klas II LMA, II LMB, III LMA i III LMB uczestniczyli w manewrach.

Najpierw wszyscy zebrali się na placu szkolnym, skąd pomaszerowaliśmy na Orlika. Tam uczestniczyliśmy w kilku konkurencjach sprawnościowych – ćwiczyliśmy m.in. czołganie się, przekazywanie meldunków a także rywalizowaliśmy w przeciąganiu liny. Nie zabrakło przy tym ćwiczeń z musztry.

Następnie pomaszerowaliśmy w stronę Suchej Wsi, a stamtąd do naszej szkoły. Idąc ulicami Radomska prezentowaliśmy się mieszkańcom naszego miasta.

Celem manewrów było zdobycie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, współpracy w grupie, uczenie odpowiedzialności, dyscypliny, a przede wszystkim integracja młodzieży.

W szkole czekała na nas miła niespodzianka w postaci pysznej zalewajki przygotowanej przez restaurację Exclusive. Zupa była tak pyszna, że niektórzy z nas chętnie sięgali po dokładkę.

W manewrach klas mundurowych uczestniczyli nasi nauczyciele: asp. Tomasz Nowicki, asp. Cezary Krawczyk, Robert Koniarski, Hubert Dróżdż, Paweł Dudek.

manewry2014_1
manewry2014_2