Olimpiada Techniki Samochodowej 2017r.

Dodano: 19 marca 2017

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 wzięli udział, jak co roku, w półfinale XVIII Olimpiady Techniki Samochodowej, organizowanej corocznie przez m.in. miesięcznik AutoMotoSerwis. Odbyła się ona tradycyjnie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. W trakcie olimpiady jest oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych, umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Uczniowie mieli również możliwość zwiedzenia całego budynku wydziału i nawiązania nowych znajomości. Naszą szkołę reprezentowali w tym roku uczniowie technikum samochodowego: Ruliński Kamil (3TS) oraz Zatoń Bartłomiej (3TS).

mgr Daniel Dzieniarz