Będziemy tworzyć aplikacje mobilne w Rumunii

Dodano: 9 maja 2018

W najbliższą niedzielę pięcioro uczniów Mechanika oraz dwoje nauczycieli wyleci do Rumunii, gdzie będą kontynuować projekt „Mobile applications to ease learning for students” w ramach programu Erasmus+.

Wymiana będzie trwała od 13 do 19 maja w miejscowości Miroslava (w okolicy większego miasta Jassy). W tym czasie uczniowie pogłębią swoje umiejętności korzystania z programu App Inventor, dzięki któremu można tworzyć aplikacje na urządzenia mobilne. Będzie to kontynuacja prac, które odbywały się w Polsce w lutym tego roku. Wówczas uczniowie rozpoczęli tworzenie aplikacji. Umieją już wykorzystywać funkcje związane z dotykiem, wibracjami oraz głosem. Docelowo razem ze swoimi kolegami z innych państw stworzą przydatną aplikację, którą będzie można uruchomić np. na telefonie komórkowym lub tablecie.

Oprócz warsztatów przy komputerach, uczestnicy będą poznawali także rumuńską kulturę i obyczaje. W programie przewidziano wycieczki oraz interesujące zajęcia. Podczas wyjazdu wszyscy uczniowie będą posługiwali się językiem angielskim. Elementem łączącym będzie międzynarodowa integracja w środowisku Polaków, goszczących Rumunów, a także Greków oraz Turków.

W naszej szkole trwają ostatnie przygotowania do wyjazdu. Uczniowie zostali przygotowani pod względem językowym, kulturowym oraz pedagogicznym. Zapowiada się więc niesamowita przygoda połączona ze zdobywaniem bardzo istotnych kompetencji, przydatnych w szkole oraz życiu zawodowym. Na koniec wyjazdu uczniowie otrzymają dokumenty Europass Mobilność potwierdzające zdobyte kwalifikacje z nowoczesnych technologii.

Uczniowie którzy wyjadą do Rumunii to Zuzanna Lewera (klasa II technikum geodezyjnego), Oliwia Łysik (klasa I technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej), Marcin Urbańczyk (klasa II technikum geodezyjnego), Igor Kupczyński (klasa I liceum ogólnokształcącego – rehabilitacyjno-zdrowotna) oraz Dominik Chrząszcz (klasa II technikum geodezyjnego). Nauczycielami, którzy będą się nimi opiekować podczas wyjazdu są mgr Monika Zając oraz mgr Paweł Dudek.

erasmus_plus_logo

Projekt realizowany jest przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.