Dwóch uczniów Mechanika dostało się to etapu wojewódzkiego Olimpiady Solidarności

Dodano: 14 stycznia 2023

Mateusz Muranowicz oraz Mateusz Chądzyński (klasa III LM – mundurowa) zostali zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego IX edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Etap ten odbędzie się 15 marca w Łodzi, uczniowie Mechanika będą rywalizować z ok. 25 innymi uczniami z województa łódzkiego.

Gratulacje dla obydwóch Mateuszów!

Etap szkolny konkursu odbył się w naszej szkole pod koniec listopada. Wzięło w nim udział 21 uczniów klasy III LM – mundurowej. Zakres tematyczny obejmował zagadnienia związane z historią Polski w okresie od 1970 do 1990 roku, a także z politologią, demokratyzacją i prawami człowieka. W dniu 13 stycznia organizatorzy opublikowali listę z nazwiskami osób zakwalifikowanych do kolejnego etapu – wojewódzkiego.

mgr Paweł Dudek