OGÓLNOPOLSKI KONKURS ENGLISH HIGH FLIER W MECHANIKU

Dodano: 2 marca 2022

ENGLISH HIGH FLIER jest ogólnopolskim konkursem języka angielskiego. Nasza szkoła wzięła udział w XX edycji tego przedsięwzięcia. Jego organizator to firma edukacyjna Łowcy Talentów – JERSZ, która wyjaśnia, że konkurs realizowany jest w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, będącego formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga kształtować ważne kompetencje osobiste, a także motywuje do rozwijania sprawności językowych oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pozwala również utrwalić, poszerzyć i porównać wiedzę w skali ogólnopolskiej, diagnozować potencjał i zaangażowanie młodzieży, jak również odkrywać uzdolnienia i talenty językowe. Udział w niej wzięło 164 uczniów szkół ponadpodstawowych w województwie łódzkim.

26 uczniów Mechanika rozwiązywało test wielkokrotnego wyboru, którego materiał językowy uwzględniał wymagania określone podstawą programową. Wszyscy podejmujący to językowe wyzwanie otrzymali dyplom uczestnika konkursu.

Najwyższe wyniki w szkole uzyskali:

W kategorii klas pierwszych:

Szymon Olczyk, kl. I LM (klasa mundurowa liceum) – 27 miejsce w województwie łódzkim

Oliwia Pytlarska, kl. I LZ (klasa rehabilitacyjno-zdrowotna liceum) – 38 miejsce w województwie łódzkim

Weronika Rachwalik, kl. I LZ (klasa rehabilitacyjno-zdrowotna liceum) – 41 miejsce w województwie łódzkim

W kategorii klas drugich:

Oliwia Wiecha, kl. II TGB (technik geodeta) – 24 miejsce w województwie łódzkim

Wiktor Kosiński, kl. II TGB (technik geodeta) – 28 miejsce w województwie łódzkim

Norbert Waloszczyk, kl. II TGB (technik geodeta) – 34 miejsce w województwie łódzkim

W kategorii klas trzecich i czwartych:

Konrad Wolny, kl. III TMSp (technik mechanik/technik pojazdów samochodowych) – 36 miejsce w województwie łódzkim

Klaudia Kaczmarek, kl. IV TGMB (technik geodeta) – 42 miejsce w województwie łódzkim

Wiktor Pruszyński, kl. III TBGp (technik budownictwa/technik geodeta) – 53 miejsce w województwie łódzkim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych?

Szkolny Koordynator Konkursu,

mgr Dagmara Wiankowska