Spotkanie z przedstawicielami KPP w Mechaniku

Dodano: 19 września 2019

W środę 18 września 2019 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Radomsku panią mł. asp. Agnieszką Kropisz i panem dzielnicowym asp. Sebastianem Justyną.

Ideą przewodnią prelekcji było przybliżenie młodym ludziom podstawowych pojęć związanych z odpowiedzialnością nieletnich za czyny karalne i procedur jakie obowiązują w przypadku niewłaściwych zachowań uczniów.

Omówiono także najczęściej popełniane przez młodych ludzi przestępstwa z kodeksu karnego takich jak: kradzieże, rozboje czy cyberprzemoc – opierając się na przykładach z życia.

Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły pytania kierowane do zaproszonych gości.

Mamy nadzieję że tego typu działania zwiększą u młodzieży świadomość konsekwencji wynikających z określonych działań oraz posłużą lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

Spotkania z przedstawicielami policji weszły na stałe do kalendarza działań profilaktycznych realizowanych w naszej szkole. W listopadzie planujemy cykl zajęć na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pedagog Agnieszka Kułak