Uczniowie Mechanika będą mieli praktyki zawodowe w Grecji

Dodano: 7 czerwca 2022

W maju przyszłego roku aż 30 uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 odbędzie praktyki zawodowe w Salonikach. Technicy budownictwa, technicy geodeci, technicy mechanicy oraz technicy pojazdów samochodowych wyjadą na dwa tygodnie, aby zgłębiać tajniki swoich przyszłych zawodów. W międzynarodowym środowisku będą mogli zapoznać się ze specyfiką pracy, poznać nowe technologie i różne perspektywy zawodowe. Na praktykach będą komunikować się w języku angielskim, co też jest dużym atutem takiego wyjazdu.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 (Mechanik) uzyskał dofinansowanie w ramach programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Projekt „Mistrzowie w swoim fachu” otrzyma finansowanie w kwocie 54 603 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje blisko ćwierć miliona złotych.

Projekt przygotowali nauczyciele: mgr Monika Teuber, mgr inż. Damian Pawlikowski, mgr Paweł Dudek.