Spotkanie z terapeutą Markiem Kotlickim

Dodano: 25 października 2014

W dniach 17.10.2014 i 20.10.2014 młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku uczestniczyła w cyklu spotkań z terapeutą uzależnień panem Markiem Kotlickim. Spotkania te były wynikiem współpracy jaką szkoła nawiązała z Fundacją Wzajemnej Pomocy Alternatywa.

Na spotkaniach poruszana była problematyka szkodliwego wpływu środków psychoaktywnych na organizm człowieka. Pan Marek mówił również o umiejętnościach dokonywania wyborów i o ponoszeniu konsekwencji za własne czyny . W trakcie spotkań pojawił się pomysł stworzenia grupy osób chętnych do współpracy z Fundacją Alternatywa . Pragnę nadmienić, że już wcześniej w ramach nawiązanej współpracy młodzież klas mundurowych uczestniczyła w obozie survivalowym a nauczyciele w Radzie Szkoleniowej „Praca z uczniem trudnym”. Mamy nadzieję ,ze nasza współpraca będzie kontynuowana w przyszłości i wspólnie powalczymy z problemami młodzieży.

mgr Agnieszka Kułak

terap1