Olimpiada Techniki Samochodowej 2019r. w Warszawie

Dodano: 22 marca 2019

Uczniowie z Technikum Samochodowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 wzięli udział w półfinale Olimpiady Techniki Samochodowej, która jak co roku odbyła się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Olimpiada jak zwykle obejmowała wiedzę z zakresu, m.in.: podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych. Oprócz samego testu, organizatorzy przygotowali również ciekawe prezentacje, które dotyczyły szeroko rozumianej motoryzacji oraz ekologii związanej z tą dziedziną techniki. Swoje oferty prezentowały firmy motoryzacyjne, m.in. Bosch, Varta, Magneti Marelli oraz Schaeffler. Szkołę reprezentowali w tym roku uczniowie technikum samochodowego: Będkowski Albert (3TS), Kępiński Mariusz (3TS) oraz Olejnik Daniel (3TS), (Foto). Honorowy patronat objął Minister Edukacji Narodowej, natomiast organizatorami byli: „Auto Moto Serwis” oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności. Należy również nadmienić, że w tym roku w olimpiadzie o zasięgu ogólnokrajowym wzięło udział 400-stu uczniów oraz około 150-ciu opiekunów z różnych miast.

mgr inż. Daniel Dzieniarz