„Wielcy Mechanicy, czyli nasi wspaniali absolwenci” – Błażej Orziński

Dodano: 13 kwietnia 2021

Błażej Orziński jest absolwentem naszej szkoły o kierunku technik budownictwa, i jest oczywiście „Wielkim Mechanikiem”. Możemy chwalić się takim absolwentam, który wychodzi ze szkoły ze świadectwem z wyróżnieniem i świetnie zdanymi egzaminami zawodowymi. Takie właśnie wyniki otworzyły mu szeroko drzwi na studia, które były kontynuacją edukacji w naszej szkole, czyli budownictwo ogólne, specjalność konstrukcje budowlane. Tam też uzyskał tytuł magistra i obecnie prowadzi prężnie działajace biuro projektów budowlanych. Błażej twierdzi, że praktyki szkolne, podczas których pracował z klasą przy budowie hali produkcyjnej jednej z radomszczańskich firm, były dla niego cennym doświadczeniem. W trakcie całej szkolnej edukacji zajęcia praktyczne odbywały sie w 5 różnych firmach oraz w Starostwie Powiatowym w Radomsku, dlatego poznał dzięki nim całe spectrum pracy budowlańca. Bardzo miło wspomina organizowane w szkole Dni Budowlańca i wyjazdy na targi branżowe. Dzisiaj mówi, że klasa budowlana w Mechaniku zbudowała mu przyszłość!