Klub Młodego Samorządowca

Dodano: 6 maja 2014

Już od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 będzie działał Klub Młodego Samorządowca.

Inicjatywa powstania klubu zrodziła się po spotkaniu Samorządu Szkolnego Mechanika ze Starostą Powiatu Radomszczańskiego, Panem Robertem Zakrzewskim. Podczas spotkania poruszanych było wiele kwestii i tematów lokalnej społeczności. Pan Starosta podkreślał jak ważny jest głos młodego pokolenia w sprawach dotyczących naszego miasta i powiatu, jednocześnie akcentował, że tego głosu brakuje.

Stąd propozycja społeczności ZSP nr 1 aby to właśnie w naszej szkole utworzony został taki klub. Cel powstania takiej organizacji to przede wszystkim rozwijanie zainteresowań politycznych i społecznych młodzieży, chęć uczestnictwa w życiu politycznym naszego miasta, kształcenie i rozwijanie kreatywności oraz pasji działacza, poznawanie ludzi ze świata polityki i samorządów, zdobywanie cennych doświadczeń i umiejętności zarządzania działaniami, a także realizacja własnych pomysłów i ambicji.

Już dziś zachęcamy uczniów naszej szkoły do wstępowania w szeregi klubu.

Mamy nadzieję, że uczniowie Mechanika będą mogli rozwijać swoje możliwości w naszym klubie, jednocześnie liczymy na owocną współpracę z jednostkami samorządowymi w naszym mieście.

Opiekunkami Klubu Młodego Samorządowca będą mgr Anna Pichit i mgr Renata Koniarska.

Uwaga!

Patronat medialny