Spotkanie podsumowujące wyjazd do Grecji

Dodano: 9 marca 2013

Dnia 7 marca 2013 r. odbył się w naszej szkole pokaz multimedialny podsumowujący spotkanie wielokulturowe w Grecji w ramach programu COMENIUS „Wielostronny Partnerski Projekt Szkół”. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas licealnych oraz technicznych, którzy są zainteresowani dalszymi akcjami w ramach projektu. Na spotkanie zostały również zaproszone lokalne media: NTL oraz Dziennik Łódzki. Podczas prezentacji uczniowie Bartosz Popiołek, Jarosław Sęk oraz Leszek Gonera podzielili się swoimi cudownymi wrażeniami z wyjazdu. Z zapartym tchem wspominali to wspaniale przedsięwzięcie, opisując dzień po dniu oraz ciepło wspominając rodziny goszczące. Wszystkim zgromadzonym najbardziej podobały się filmy nakręcone w Grecji, na których można było zobaczyć naszych reprezentantów tańczących krakowiaka czy biorących udział w grach i zabawach podwórkowych. Wspomnianym działaniom przyświecał ważny cel, a mianowicie zwalczanie przemocy w szkole. Warto nadmienić, iż wyjazd ten był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej przez Narodową Agencję programu „Uczenie się przez całe życie”. Kolejne spotkanie odbędzie się już w czerwcu w Niemczech w miejscowości Großen-Buseck (ok. 60km od Frankfurtu nad Menem). Już niebawem na stronie naszej szkoły oraz na tablicach informacyjnych, pojawią się szczegółowe informacje dotyczące konkursu. Serdecznie zapraszamy!

szkolny koordynator projektu
mgr Monika Zając